Bonsai Çiçeği / Ağacı Siparişi ve Gönder, Çiçek Mağazaları Bonsaileri
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Çiçek Mod ile özel tasarım çiçekler ve hediyeler aynı gün teslim

Bonsailer

Bonsai Çiçeği / Ağacı

Uzak doğuda ortaya çıkmış bir çalı türü olarak, 70 cm uzunluğuna ulaşabilen bir ağaçtır. Küçük bir kap içerisinde yetişebilen, insanların duygularını anlayabilen, gelişim sürecini buna göre tamamlayan duygusal bir bitkidir. teraryum için uygun olan bonsai bitkisi, minyatür bahçe sanatına ve botanik felsefesine de uyumuyla yüz yıllardır armağan edilen bir çiçek türü olarak kabul edilmektedir.

Sıralama
« » 1 

Ficus Bonsai Ağacı

Çin ve Japonya’da bitki geliştirme sanatında yer almakta olan Ficus bonsai çiçeği, minyatür bir ağaç görünümüne sahiptir. Genetik olarak normal ağaçlarla neredeyse bir olan bu tür, tıpkı bir ağaç gibi çiçek açma özelliğine sahip görsel olarak muazzam bir atmosfer oluşturmaktadır. Sevdiklerinize güzel bir armağan olabilecek bonsai çiçeği, bakımı oldukça kolay, görsel olarak da göz alıcı bir güzelliği temsil edecektir. çiçek sepeti oluştururken, içerisinde bir minyatür bahçe görünümü oluşturabilecek bu tür, açtığı çiçeklerle neşe dolu olunmasını sağlayacak, bakımı ve gösterişli yapısıyla göz alıcılığından hiçbir şey kaybetmeden uzun süre anılarınızda yer alabilecektir.

Bonsai Bakımı; Kolay bir bakımı olan bonsai türü, ne çok ne de az sulama yapılmadan ortalama bir nem ile yetiştirilmelidir.

Sulama; Yaz aylarında gün aşırı sulama yapılmalı, kış aylarında ise 3 günde bir su verilerek sulama işlemi tamamlanmalıdır.

Toprak bakımı; Toprağının nemli olması gerekmekte, bölgesel kurumalara imkan verilmemelidir. İki ile üç yılda bir toprağının değiştirilmesi gerekmektedir.

Bonsai Sıcaklık; Sıcaklık olarak çok soğuğa dayanıklı değildir. 12 ile 13 dereceden aşağı ortamlardan uzak tutulmalıdır.

Vitamin ve Budama; bitkinize yılda 4 defa vitamin vermeniz sağlığı için önemli. Aynı zamanda özenli bir budama işlemini de yerine getirmeniz gerekecektir.

Güneş; Bonsai bitkisini tamamen gölge ya da direkt gün ışığında tutmamalısınız.

Bonsai Çiçek Açma

Mevsimine göre bakılması gereken bonsai, sağlıklı bir bakımdan sonra çiçeklenecektir. Doğum günü çiçeği olarak armağan edilebilecek bir bitki olarak, minyatür bir ağaç görünümüne sahip olduğu için muhteşem bir güzelliği de gözler önüne serer. Hızlı büyüyen bir çiçek olarak, sıcak ve soğuğa maruz bırakılmadan ortalama bir sıcaklıkta bulundurulmalıdır. Kök budaması yapılarak, filiz kalacak şekilde saksıda beslenerek çiçeklerinin olması sağlanabilir. yeni iş terfi için gayet göz alıcı bir çiçek olan bonsai, türleri ile de çiçeklerinin güzelliğinin muhteşem olacağından emin olabilirsiniz. Güzel dileklerinizi ve sevginizi paylaşabileceğiniz çiçek armağanlarınızı Bonsai saksılar veya teraryum armağanlarınızla renklendirebilirsiniz.

Bonsai Ağacı Tohumu

Bonsai ağacı tohumunun ekimi kolay bir işlem değildir. Bonsai ekim kitleriyle tohum ekimi yaparak kendinizde yetiştiremeye başlayabilirsiniz. Uzun ömürlü bir bitki olarak, bakımı doğru bir şekilde yapılırsa güzel bir şekilde yetişerek, görünüşünü ve minik ihtişamını sizlere sunacaktır. Bonsai ağacı siparişi vererek, sevdiklerinizle bu güzel anı paylaşabileceğiniz gibi bakımı konusunda da endişelenmeden kolay bir bakımı olduğundan emin olabilirsiniz. orkide çiçekleri ile kombine ederek, hediye edebileceğiniz çiçeklerden biri olan bonsai çiçekleri, duygularınızı ifade edecek güzel notlarda ekleyebilirsiniz.

Bonsai Ağacı Fiyatları

Bonsair ağacı fiyatları genel olarak türlerine göre değişiklik göstermektedir. Çiçek açan bonsai çiçekleri, güzel ve mevsimsel özellikleriyle muhteşem bir görünüme sahiptir. Ficus bonsai ve zelkova bonsai türleri arasından sevdiklerinize güzel bir armağan sunabilirsiniz. Tasarım saksılar ve teraryumlarla bu Japon bahçesi şaheserinin uzun ömürlü ve çiçekli yaşam neşesine inanamayacaksınız. Bonsai ağacı ve çiçekleri için bakımını yaparak, sevdiklerinize özel günlerinde özel bir hediye sunarak, minyatür ağaçlardan hediyelerle göz alıcı bir armağan edebilirsiniz.