Buxus Şimşir Bonsai Siparişi, Buxus Şimşir Bonsai Çeşitleri
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Çiçek Mod ile özel tasarım çiçekler ve hediyeler aynı gün teslim

Buxus Şimşir Bonsai

Bonsai sanatında görkemli görünüşüyle minik bir ağaç olan buxus şimşir bonsai bitkisi, güneşte ve gölgede rahatça yaşayabilmektedir. Çin şimşiri olarak, gür yaprakları ve sevimli görünüşüyle güzel bir hediye olabilmektedir. Saksıda yetişen bir tür olarak, ağaç görünümüyle yaşam alanınızda küçük bir bahçe görüntüsü ve dekoratif amaçlı bir aksesuar olarak yer alabilir.

Şimşir Bonsai Bakımı

Çalı formunda olan bir bitki olarak kökeni avrupadan gelmektedir. Sık yapraklarıyla güzel bir görünüşe sahip olan bitki, ficus bonsai türüyle yakındır. Küçük görünümü ve göz alıcı güzelliğiyle özel günlerde armağan edilebilen hoş bir anı olabilecektir. Saksı çiçekleri arasında güzel bir ambiansa sahip olan bonsai, dış mekanda daha çabuk büyümektedir. Havadar bir alanda yetiştirilmeli, aynı zamanda evcil hayvanlarla birlikte büyütülmelidir. Yaprakları zehirli olan bir cins olarak, yaz aylarında çiçek açmaktadır.

Şimşir Bonsai bakımı; Gelişmesi oldukça kısa olan şimşir, 2 ile 3 hafta arasında olgunlaşmaya başlayacaktır. Aynı zamanda özel budama işlemi gerektirmeden, olduğu gibi yetişebilen bitkiler arasında yer alır. Konum olarak gölgede yaşayabilen bir bitkidir. Bununla birlikte kışın çok soğuğa maruz bırakılmamalıdır.

Sulama; Şimşir sulama olarak genel sulama işlemine tabii tutulabilir. Gün aşırı sulama ile nem oranına dikkat edilmelidir.

Saksı Değişimi; her 2 yılda bir saksı değişimi yapılmalı, toprak karışımı kullanılarak yaz aylarında işlem yapılmalıdır.

Çiçek açma; yaz aylarında çiçek açmaktadır. Aynı zamanda dal köklerinden üreme yapılarak çoğaltılabilir.

Şimşir Ağacı

Minyatür bir ağaç türü olarak, botanik sanatı üzerinde epeyi ilgi çekici bir türdür. Sık yapraklarıyla sevilen türler arasında yer aldığı için hediye edilecek nadir ağaçlardan biri olabilir. Teraryum alanında kullanılarak, güzel bir ambians kazandırılan kişiye özel tasarımlarla sunulmakta olan şimşir, özellikle özel günlerinizi renklendirecektir. Güzel ve anlamlı bir armağan olarak yazları çiçek açacak, mutlu ve pozitif bir enerji yayacaktır. İş tebriklerinde, doğum günlerinde, anneler gününde ve yıldönümlerinde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz güze bir bitkidir. Bakımı oldukça kolay, şık bir aksesuar olarak evinizde dekorasyon amaçlı da kullanarak bu bitkiyle tanışabilirsiniz.

Bonsai Bakımı

Genel olarak kolay bakımlı olan bonsai türü birçok çeşidi olarak tercih edilebilir. Zeytin bonsai türü de oldukça tercih edilen, göz alıcı güzellikteki bitkiler arasında yer almaktadır. Dilerseniz saksıda, isterseniz fanus içerisinde yetiştirebileceğiniz bu türler, özel günleri anlamlandıracak etkili bitkiler arasında yer almaktadır. Sevdiklerinizle özel günlerinizi paylaşabileceğiniz, anlamlı bir hediye arayışındaysanız, tasarım saksılar ve teraryumlarla birlikte orkide süslemesi yapılan çeşitleri inceleyebilirsiniz. Göz alıcı güzelliği ve minyatür bir bahçe etkisi yaratarak, şimşir ağacına bakarken huzurlu olabilirsiniz. Sevilen türler arasına birçok yeni çeşidi bulunan  bonsai ağacı, çok yer kaplamaz, evinizde ve sevdiklerinizin yaşam alanlarında salon bitkisi olarak kullanılabilir.

Buxus Bonsai Kurudu

Bonsai kurumlarında genel neden, köklerinin aşırı suya maruz kalarak çürümesi ya da çok susuz kalması olabilir. Bunun için özel tasarım çiçek sepeti kombinasyonuyla gelen bonsai türlerini kendi yaşam alanında beslerken, bakımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Hava almasına dikkat etmeli aynı zamanda sulamayı yağmurlama takdiğiyle yerine getirmelisiniz. Bununla birlikte yaz aylarında sık sık sulama yaparak, toprağının nemli olmasını sağlamalı, nem oranına dikkat ederek aşırı suya maruz bırakmamalısınız. Kurak alanları çok fazla sevmeyen bir bitki olarak, gölgede de yetişebilmekte aynı zamanda salon gibi alanlarda pencere açarak havalandırılmaya ihtiyaç duymaktadır. Kuruduktan sonra bu işlemlere dikkat ederseniz kendini toplaması 2 veya 3 hafta sürecektir.