Cennet Bambusu Bonsai Siparişi ve Fiyatları
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Çiçek Mod ile özel tasarım çiçekler ve hediyeler aynı gün teslim

Cennet Bambusu Bonsai

Güzel görünümü ve pinnate yaprakçılarıyla bezeli olan estetik bir bitkidir. Hediye edilmek için ideal bir bitki olan bodur bir cins olarak, salon ve iş yerlerine uygun güzel bir görünüme sahiptir. Cennet bambusu bonsai en çok yapraklarının renk değiştirmesiyle bilinen, nandina domestica adıyla tanınan çalı grupları arasında yer alır.

Cennet Bambusu Çiçeği Bakımı

Demir vitaminine oldukça ihtiyaç duyan bir bitki olarak, zayıf dallarının budanması gerekmektedir. Bununla birlikte her ortama uyum sağlayan bir özelliğe sahip, bakımı oldukça kolay bitkiler arasında yer almaktadır. Nandina özel olarak yaz aylarında Temmuz çiçeklenmesi yaşamakta, beyaz çiçek toplarıyla muazzam bir görüntüye sahip olabilmektedir. sevgiliye çiçek olarak sunulabilecek nadir güzellikteki bitkilerden biri olarak, ev, balkon, teras ve iç mekanlarda bakınabilir. Aynı zamanda iş yerlerinde ve ofislerde güzel bir ambiyans oluşturacak, yaprakları renk değiştirerek, şaşırtıcı bir mevsimsel geçişi gözler önüne serecektir. Bambu türü olarak, uzayabilme ve dolgun bir görünüme sahiptir.

Cennet bambusu güneş ve bakımı; kolay bakımı ile bilinen cennet bambusu, 200 ile 250 cm uzunluğuna ulaşabilen, aynı zamandan her konumda yetişebilen bir bitkidir. Gün ışığından çok uzaklaştırmadan bakılması görünüş olarak çok daha estetik olacaktır.

Sulama; Bambu türü olduğu için su ihtiyacı nem oranında verilmelidir. Yaz aylarında dayanıksız olduğu için serin yerlerde muhafaza edilmelidir. Serinliğin orantılı olması için de mutlaka su ihtiyacı karşılanmalıdır.

Toprak bakımı; Çalı bitkisi olarak, birçok toprak türünde yaşayabilir. Ancak genel olarak alkali topraklardan uzak durulmalıdır.

Budama; zayıf dalları budanmalı ve düzenli olarak ölü yapraklarından arındırılmalıdır. Genelde yaprakları dökülmeyen bir bitkidir. Yaprak dökümü evresinde her zaman vitamin eksikliği sorunu görülür.

Yaprak ve çiçeklenme; yeni açan yaprakları bronz ve pembe görünüme sahiptir. Yeşil, koyu kırmızı ve pembe renklere mevsimsel olarak düzenli geçişler yapmaktadır.

Cennet Bambusu Toprağı Nasıl Olmalı?

Cennet bambusu toprağı çok sık olmamalı aynı zamanda toprağı alkali özelliklerden arındırılmalıdır. Vitamin eksikliği yaşandığı zaman yaprak dökmeye başlayan bir bitki olarak, kış soğukluğunda en fazla 23 dereceye dayanmaktadır. Bununla birlikte sıfır derecede yaprakları dökülen ve yaprakları zayıflayan türler arasında yer almaktadır. Cennet adını almasının nedeni olan çiçeklerindeki renkli dünya olarak, bu özelliğini kaybetmemesi için sabah güneşi alan yerlerde yetiştirilmesi daha hoş bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır. Evcil hayvanların bulunduğu ev ortamlarında yetiştirilmemeli, yaprakları zehirli olduğu için tehlikeli olabilmektedir.

Cennet Bambusu Bonsai Hikayesi

Dekoratif amaçlı kullanılan bir süs bitkisi olarak, cennet çalısı olarak da anılmaktadır. Kırmızı salkım yaprakları bulunan bu bitki, Japonca’da nanten olarak kutsal ağaç ilan edilmiştir. Boyu 2 metreye kadar uzanan bir tür olarak, ritüelsel olarak da güzel bir döngü yaşatacak şekilde, envai renk yapraklarla tanışmanızı sağlayacaktır. Çiçek marketi olan bir tür olarak, severek hediye edebileceğiniz, hoş görünümüyle göz alıcılığını her mevsim yaşatan bir türdür. yeni iş terfi çiçeği olarak arkadaşlarınıza, sevgilinize ve ailenize hediye edebilirsiniz. Muhteşem detaylarıyla doğanın nadir bulunan güzellikleri arasında yer almaktadır.

Nandina Domestica

Nandina domestica cinsi güzel tasarım çiçeklerle kombine edilerek, orkide ile birlikte de hoş bir görünüm kazanabilir. Severek yetiştirilen bir tür olarak, her mevsim başka renge bürünmesi, beyaz çiçekleri ve çok yer kaplamayan estetik duruşuyla hediye edebilirsiniz. Cennet çalısı olarak, cenneti hediye edebileceğiniz sevdiklerinize, bu çiçeğin büyülü dünyasını tanıtabilir, göz alıcı şıklığıyla, doğum günü, yıldönümü ve özel günlerinize bir anı olarak kazıyabilirsiniz.