Ficus Bonsai Siparişi ve Fiyatları, Çiçek Mağazaları Bonsai Çeşitleri
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Çiçek Mod ile özel tasarım çiçekler ve hediyeler aynı gün teslim

Ficus Bonsai

Minyatür ağaç olarak Ficus bonsai, minik ve estetik bir görünüme sahiptir. Göz alıcı güzelliğinin yanı sıra çiçek açan bir tür olarak, bakımı oldukça kolay ve enerji vericidir. Aksesuar olarak da kullanılmakta olan minyatür ağaç cinsi, birçok türü bulunmakta aynı zamanda türlerine göre farklı çiçekler açabilmektedir.

Ficus Ginseng Bonsai

Dayanıklı bir bitki olan bonsai, küçük bir ağaç şeklinde göz alıcı güzelliğe sahiptir. Çin ve Japon kültüründe süs bitkisi olarak bulunan bitki, kolay bakılabilen ve ev içinde güzel bir dekorasyon ürünü olabilecek türler arasında bulunur. 15 metreyi aşabilen bir bitki olarak çiçek market alanında, teraryum ve fanus bitkileriyle kombine edilerek, özel bir tasarım yapılabilmektedir. Malezya üzerinden yetiştirilmeye başlamış olan bitki, kökleri sağlam aynı zamanda yaprakları da orta boyutta olabilmektedir.

Güneş ışığı; Havadar bir ortamda yetiştirilmesi gereken bir bitki olarak pencereye yakın yerlerde yetiştirilmelidir. Sık sık pencere açarak, direkt güneş ışığına maruz kalmadan bakılabilir. Sıcağı çok sevmediği için yaz aylarında dışarıda tutmamanız gerekmektedir.

Sulama; Kökleri üzerine gelişmekte olan bir bitki olarak, aşırı susuz ve sıcak alanlarda kök kurumaları yaşamaktadır. Yazları bol bol sulanmalı, toprağının nemli olmasına dikkat edilmelidir.

Toprak bakımı; Gür köklere sahip bir bitki olarak, toprak değişimi yaparken humuslu topraklar hazırlanmalıdır. Aynı zamanda köklerinin 2 ve 3 yılda bir budanması gerekmektedir.

Kuruyan Bonsai Nasıl Canlandırılır?

Örümceklenme problemi yaşamakta olan bonsai bitkisi, özellikle ilaçsız bir şekilde arındırılmalıdır. Bunun dışında kuruma nedeni tamamen susuz kalması veya güneşe maruz kalması olabilmektedir. Aşırı su vermekte bitki köklerini çürütülecektir. Kuruyan bonsai eğer tamamen kurumamışsa, toprağına vitamin desteği sağlanarak hayata geri döndürülebilir. Düzenli olarak yağmurlama taktiği kullanılarak, bitkinin sulanması gerekmekte yavaş yavaş nemlenmesine olanak verilmelidir. Aynı zamanda saksının alt kısımlarına çakıl taşı konması, köklerinin havalanması sağlayacağı gibi sulama sırasında aşırı suyun da dışarı akmasını ve çürümenin engellenmesini sağlayacaktır. Doğum günü çiçeği olarak güzel bir armağan olan bonsai bitkis, göz alıcı güzelliğiyle, kolay bir bakım ve uzun bir ömrü sizlere sunacaktır.

Bonsai Toprağı Nasıl Olmalı?

Humus toprak türünde yetişmekte olan bonsai bitkisi, buxus şimşir bonsai türüyle birlikte nemli alanları sevmektedir. Nem ile ıslaklığı ayırt etmeli, toprağın çamur şeklinde olmasının kökleri çürüteceğinden emin olmalısınız. Bunun için humus toprak türüne havadar bir nemlilik kazandırılarak, her zaman yağmurlama taktiği ile sulama işlemi yerine getirilmelidir. Özellikle kuru iklimli alanlarda yaşayanlar için bonsai bitkisinin suya ihtiyacı olduğunu bilmeli, yazları düzenli olarak yağmurlama şeklinde sulama işlemini yerine getirmelisiniz. Bununla birlikte bitkinin toprağına vitaminli su vererek, beslenmesini ve daha güzel bir hal almasını sağlayabilir, hoş görünüşünü sizden esirgememesini sağlayabilirsiniz.

Bonsai Saksısı

Ginserg bonsai türü, genel olarak küçük saksıda yetiştirilebilmektedir. Kök bitkilerden biri olarak bonsai, kökleri hava alacak şekilde ortalama bir genişliğe sahip olan saksılar kullanılmaktadır. Tasarım saksı modelleriyle birlikte bonsai bitkisini daha da güzel gösterecek modeller seçerek, sevdiklerinize bu güzel hediyeyi armağan edebilirsiniz. Bonsai çeşitleriyle göz alıcı güzelliklerini aynı saksı içerisinde bulunduracak, özel tasarımlar da bulunmaktadır. Küçük bir minyatür bahçe tasarımı yapabileceğiniz bonsai bitkisiyle, sevdiklerinize güzel bir armağan sunabilirsiniz. Saksı modelleri arasında cam ve ahşap parçalardan seçerek, güzelliğini daha da göz önüne serecek modellerle, sevdiklerinizi mutlu edeceğiniz seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Aynı gün bonsai bitkisi teslimi yapan site üzerinden siparişlerinizi vererek, bu hoş aksesuar bitkisiyle sevdiklerinizi buluşturun.