Geçmiş Olsun Çiçeği

Geçmiş Olsun Çiçeği

Sevdiklerimize olan duygularımızı ve iyi dileklerimizi iletmek için kullandığımız çiçekler etkileyici hediyedir, zarafeti ve güzellikleri ile her biri farklı bir büyüye sahip olsa da aslında her birinin anlamı ve verdiği mesaj farklıdır. Bu nedenle çiçek hediye etmekten keyif alan birinin çiçeklerin dilini biliyor olması gerekir. Aşkı, tutkuyu temsil eden çiçeği bir hastaya göndermek çok yanlış bir hareket olur bu nedenle kime ne zaman hangi çiçeği göndereceğinizi bilmeli ya da araştırma yaparak göndermelisiniz.

Sıralama
« » 1 

Geçmiş Olsun Dileğini En Güzel Yansıtan Çiçek Orkide

Birçoğumuz sevdiğine hangi çiçeği hediye edeceğini ya da açılış/tören için hangi çiçeği götüreceğini bilir ama pek çoğumuz hasta olan bir yakınımıza hangi çiçeği götüreceğini bilmez, geçmiş olsun dileğini en güzel yansıtan çiçek orkidedir. Çünkü orkide çok uzun ömürlü bir çiçektir, gözü yormayan zarif ve kibar yapıları hastane şartlarına da uygun olan orkideleri bir tek dal ya da bir buket olarak gönderebilirsiniz. Küçük yaprakları ve uzun bir gövdesi bulunan orkide pembe ve kırmızı başta olmak üzere farklı renk seçeneklerine de sahiptir. Son derece dayanıklı bir yapıya sahip olan orkideler uzun yıllar kalıcıdırlar, üstelik hem ülkemizde hem de dünya genelinde herkes tarafından en çok beğenilen çiçek market türüdür hatta çiçekçilerin en fazla sattığı çiçek demek de yanlış olmaz.

Güllerde Hastaya Verilen En Güzel Hediyedir

Yılda iki bazen de 3 kez açan orkidenin 30 binin üzerinde çeşidinin olduğu bilinmekte, bu kadar fazla çeşidi olduğu için orkide her iklimde kendisine yaşam alanı bulur. Orkide dışında ayrıca yıl dönümü çiçeği olarak kabul edilen kırmızı veya kırmızı gülde geçmiş olsun dileği için hasta yakınına verilen çiçek türleridir, listanyusları, dracena ve gerbera gibi çiçekler de hastane şartlarına uygun olan ve bir hastaya verilebilen çiçek çeşitleri arasında yer alabilir. Hastanede yatan bir hastaya gönderilen geçmiş olsun çiçeğini vazo içerisinde göndermek gerekir çünkü buket halinde gelen çiçekler hastanın odasına alınmaz ya kapı girişine bırakılır ya da hastane koridorunda uygun bir alan bu durumda çiçeğin dayanıklılığı çabuk yok olur bu sebepten hasta için gönderilen kutuda güller vazo ile gönderilmeli.

Hasta Çiçeği Kokusuz Tercih Edilmeli

Hastaya ya da hastaneye gönderilen çiçeğin kokusuz bir çiçek olmasına dikkat etmek gerekir, kokusuz, parlak, renkli ve insana neşe veren çiçekler hasta yakınınıza ayrıca moral sağlayacaktır. Hastanelere genel olarak çiçek kabul edilmez ancak bazı hastaneler gelen çiçekleri hastaların odasına almaz ama atmazlarda. Hasta taburcu olana kadar çiçeklerin bakımını yaparlar bu nedenle seçilen çiçeğin uzun ömürlü ve dayanıklı olmasında fayda olacaktır, hasta yakınınızın taburcu olurken hediyenizi yanında götürmesi hem sizi hem de onu mutlu etmeye yeter. Eğer hastaneye ya da hastaya çiçek hediyesini kendiniz götürmüyor, internet üzerinden sipariş ediyorsanız çiçek sepeti üzerine iliştirilen geçmiş olsun dileği ile yazılan bir mesaj konulmasını talep etmelisiniz.

Geçmiş Olsun Demenin En Zarif Ve En Anlamlı Hali

Ayrıca hediyenin üzerine adınızı, telefon numaranızı, alıcının ismini, gidecek hastanenin tam adresini, hatta çiçeğin gideceği oda numarası ile ulaşmasını istediğiniz saati dahi belirlemelisiniz. Geçmiş olsun demenin en özel, en zarif ve en anlamlı şekli olan çiçek hastanın psikolojisini de etkileyecektir bunun için Cicekmod.com sitesi birçok alternatif ile seçme fırsatı sunuyor. En ideal ve en özel hediyeyi seçerek hasta yatağında ki sevdiğinize duygularınızı anlatmalısınız.