Ginseng Bonsai Çeşitleri ve Siparişi
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Çiçek Mod ile özel tasarım çiçekler ve hediyeler aynı gün teslim

Ginseng Bonsai

Ginseng bonsai ve diğer bonsai türleriyle yaklaşık cinsler arasında yer alan ginseng türü, bakımı oldukça kolay ve güzel bir aksesuar bitkisidir. Sevdiklerinize armağan edebileceğiniz bu güzel bitki, duygusal yapısıyla ortamdaki enerjiye göre yetişmekte aynı zamanda dal uzantılarını da buna göre belirlemektedir. 15 metreye kadar ulaşabilen bir bitki olarak, göz alıcı bir güzelliğe sahiptir.

Ficus Ginseng Bonsai Nedir?

Moraceae familyasına ait olan bitki, dut giller arasında yer almakta ficus olarak da incir kökenine dayanmaktadır. Küçük bir ağaç türü olarak sadece 15 metreye ulaşabilen bir tür olarak, minyatür bir bahçe görünümü kazandırmaktadır. Botanik sanatında kullanılmakta olan bonsai türü olarak, teraryum için oldukça şık bir görünüşe sahiptir. Bakımı oldukça kolay, sevimli ve çiçek açan bitkiler arasında yer almaktadır. Kalın kökleri olan bu bitki, kökleri seçildikten sonra özenle seçilerek saksılara dikilmektedir. Saksı bitkisi olaraki kalın kökleri, ince dalları ve sık yaprakları bulunan güzel çiçek açan bonsai türleri arasında yer almaktadır.

Işık ve gün ışığı ihtiyacı; Yaz aylarında özellikle güneşi direkt almaması gereken, evlerde ve ofislerde yetiştirilebilen bitkiler arasında yer almaktadır. Gün ışığına ihtiyaç duymaktadır.

Havalandırma; bonsai türlerinin en büyük ihtiyacı havalandırılmalıdır. Hem duygusal bitkiler olarak yoğun enerjiye tepki göstermekte hem de hava alma ihtiyacı duymaktadır.

Sulama, Ficus türleri sık sık sulanmalı ve toprağı nemli kalacak şekilde yağmurlama yöntemiyle sulama işlemi yapılmalıdır. Direkt olarak su dökülmesi köklerini çürütebilmektedir.

Ficus Ginseng Bonsai Yaprak Dökümü

Ginseng Bonsai bitkisi, genel olarak bakımı kolay bir bitki olsa da uygun koşullara maruz kalmadığında yaprak dökümü yapabilmektedir. Yapraklarını neden döktüğünü anlamak için öncelikle yerini değiştirmeniz ve eğer havasız bir ortamdaysa daha havadar bir ortama taşımanız gerekmektedir. Ficus türü, havadar ve hafif nemli ortamları sevmekte eğer bol bol sulama yaparsanız kökleri çürümektedir. Güzel bir Doğum günü çiçeği olarak armağan edildiğinde, bakımı hakkında bilgilendireceğiniz şekilde bir not talep edebilirsiniz. Bonsai türlerinin havasız ortamda kalması ve gün ışığı almaması direkt olarak yapraklarının dökülmesine neden olacaktır. Bununla birlikte mutlaka gübreleme yaparak, köklerinde de budama işlemine ihtiyaç duyduğunda huysuz olabilmektedir.

Ginseng Bitkisi Nasıl Çoğaltılır?

Kolay bir şekilde çoğalabilen bir bitki olarak ginseng, özellikle dallarının biraz suda bekletildikten sonra toprağa gömülmesiyle çoğalabilir. Ancak çoğalması için gübreleme, sulama ve havalandırma işlemlerinin iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir. Özel bir tür olarak göz alıcı güzelliği yapraklarının sıklığından geldiği için özenli bir bakımla daha da gürleşerek çiçek açma evresine geçecektir. Bakımı oldukça kolay olan bu türün çoğaltılması için ince dallarından birini alarak, orta sıcaklıkta bir ortamda çoğaltma işlemine başlayabilirsiniz. Bunun için ilk iş olarak sonbahar sonunu beklemeniz daha sonra olgunlaşmaya meyilli ince bir dalı suda bekleterek tekrar toprağa gömebilirsiniz. Yarı olgunlaşmış ve dört boğumlu bir dal olmasına dikkat edilmelidir.

Ginseng Bonsai Fiyatı

Aksesuar amaçlı kullanılabilecek bir tür olarak, aynı zamanda havadar yerlerde güzel bir şekilde yetişecektir. Fiyat aralığı olarak türüne ve saksı modelline göre değişiklik gösterecektir. Aynı zamanda ficus türlerinin özel teraryum saksısında yetiştirilmesi için yaş aralığı özelliği gerekebilmektedir. 3 ile 20 yaş arasındaki bonsai türlerine bağlı olarak da ficus bitkisi fiyat değişiklikleri gösterebilir. Bakımı oldukça kolay olan, sevimli bir minyatür bahçe görünümüne sahip olan ginseng, özel günlerde, doğum günlerinde, yıl dönümlerinde ve anneler gününde armağan edebileceğiniz güzel bir hediye olabilir.