Kalanchoe Çiçek, Kalanchoe Türleri ve Fiyatları
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Çiçek Mod ile özel tasarım çiçekler ve hediyeler aynı gün teslim

Kalanchoe

Sukulent familyasına ait olan Kalanchoe bitkisi, bakımı oldukça kolay ve az yer kaplayan çiçek türlerinden biridir. Afrika ve Asya’da yetişmekte olan tropik kökenli bitki olarak, ev ve ofis alanına uygun güzel bir hediye olabilir. Özel bir anlamı bulunmadığı için içimden geldi diyilerek alınabilen ancak güzel bir anı ve atmosfer bırakan çiçekler arasında yer almaktadır.

Sıralama
« » 1 

Kalanşo Çiçeği Türleri

Kalanchoe adıyla anılan ancak Kalanşo olarak bilinen geniş bir familyaya sahip olan çiçek türü, yoğun olarak Madagaskar adasında görülen türlerden biridir. Bakımı kolay, tombul ve parlak yapraklara sahip olan bir bitki olarak göz alıcı güzelliği ile özür dilerim çiçeği olarak kabul edilebilir. Çiçek renkleri olarak, kırmızı, sarı, beyaz, turuncu ve pembe türleri bulunmaktadır. Crassulaceae familyasına ait olması üzerinden 125 farklı türü bulunmakta aynı zamanda serin ve humuslu topraklarda yetişmektedir. Dekoratif amaçlı da göz alıcı güzelliği kullanılabilmekte, minik ve hoş çiçekleriyle sulu yaprakları bulunmaktadır. Özel günlerinizi daha da özelleştirecek, muazzam bir estetiğe sahiptir.

Kalanşo Çiçek Açar Mı?

Göz alıcı güzelliği ile son zamanlarda botanik alanında ilgi çekici bitkilerden biri olan Kalanchoe bitkisi, özellikle açtığı çiçeklerin güzelliğiyle bilinmektedir. Muhteşem bir dekorasyon malzemesi olarak da kullanılabilen çiçek, salon bitkileri arasında, zarif ve renkli çiçekleri sayesinde ilgiyi her zaman üzerine toplamaktadır. Aynı zamanda kırılan dallarını yeniden onarabilen yaprakları çabuk yeşeren bir bitki olarak, uzun süreli bir arkadaşlığa açıktır. Ait olduğu yerde hissederse, Saksı çiçekleri arasında en uzun yaşayabilen bununla birlikte çiçeklerini sergilemeyi seven bir türdür. Kalanchoe cinsi, pembe, beyaz ve sarı çiçek açan türleriyle bilinmekte aynı zamanda en çok turuncu çeşidiyle sevilmektedir.

Kalanchoe Çiçeği Çoğaltma

Dalını kendi kendine onarmasıyla bilinen Kalanchoe bitkisi, çoğaltma işlemi için gübreleme tekniğinin uygulanması gereken türler arasında yer almaktadır. Bunun için çiçeği öncelikle saksısından çıkartarak köklerini havalandırmanız daha sonra bir parça dalını alarak, 1 hafta gibi bir süre suda bekletmeniz gerekmektedir. Sadece kırılan dalın suya alt kısmının suya gelmesi gereken bu teknikte, çürüme olmaması için her gün inceleyerek kontrol edilmesi önemlidir. Bu işlemden sonra kökünden ekme işlemi için bitkinin kırılan ve suda bekletilen dalının toprağa dik bir şekilde gömülmesi gerekmektedir. Gömmeden önce toprağın içerisine Kalanchoe bitkisi için önemli olan protein ağırlıklı bir gübre eklenmeli, yumurta kabuğu ve benzer maddelerle toprak gübrenelerek doğru koşullara uygun şekilde havalandırılmalıdır. Bundan sonraki süreçte, kışın haftada sadece bir gün ve yazın ise haftada sadece 2 gün sulama işlemi yapılmalıdır. Bakımı için aynı zamanda gün ışığına bırakılması, güneşle arasına çok mesafe girmeden sağlıklı bir şekilde yetiştirilmek için havadar bir ortam seçilerek bakımı yapılmalıdır. Direkt gelen güneş ışınlarından uzak tutulmalıdır.

Kalanşo Çiçek Açtırma

Latince adıyla Kalanchoe bitkisi, çiçeklerini çok kolay armağan etmektedir. Özel günler için muazzam bir hediye olabilecek Kalanşo, sağlıklı bir şekilde bakılarak, lekesiz ve parlak yapraklarının yanınd güzel çiçeklerini de size sunacaktır. Yazları haftada 2 kere direk suya maruz bırakmayacak şekilde sulamak önemlidir. Kışları bu süreci haftada 1 olarak takip etmek gerekir. Bol tomurcuklu bir bitki olarak çiçeklenmesi de doğru bir bakımda çok uzun sürmeyecektir. Aynı zamanda gonca çiçekler açarak, göz alıcı güzelliğini sergilemesi de oldukça uzun sürer. Sukulent familyasından olan bu tür, 4 mevsim çiçek açabilecek şekilde muazzam bir yeteneğe sahiptir. Açan çiçekleri solduktan sonra mutlaka temizlemelisiniz, bunu yaparak çiçeklenmesini tekrar ve tekrar görebilirsiniz.