Lale Çiçeği Siparişi, Lale Fiyatları
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Çiçek Mod ile özel tasarım çiçekler ve hediyeler aynı gün teslim

Lale

Şarkılara, hikâyelere konu olan lale onunla konuşulduğunda güzelliğine güzellik katan, konuşulmayıp bir köşede unutulduğunda küsen ve açmayan efsane çiçek. Laleler, kimine göre tüm çiçekler arasında en farklı olan, kimine göre gizemli kimine göre ise insana bir şeyler anlatan ve dili olan çiçek sepetinin vaz geçilmezidir. Hemen her çiçekte olduğu gibi lalelerde renkleri ile farklı anlamlar taşır bu yüzden birine çiçek buketi gönderecekseniz seçeceğiniz rengin anlamını biliyor olmalısınız, çiçek göndermek ne kadar zarafetin simgesi ise renkleri anlamını bilmekte bir o kadar hassasiyetin sembolüdür.

Bir Döneme İsmini Veren Çiçek Lale

Zarafetin, asaletin ve aşkın anlatımı olan laleler, insana rahatlık, dinginlik ve huzur verir. Bahar aylarında açan ve yaz bitmeden kaybolan lalenin anlamı oldukça derin ve manidardır. Şayet birine lale hediye edecekseniz anlamını bilerek hediye edin ya da lale aldıysanız size gönderilen mesajın anlamını bilmelisiniz. Bir döneme ismini veren Osmanlı’nın çiçeği, Türkler ile özdeşleşen lale yüzyıllar sonra başka toprakların sembolü haline geldi. Osmanlı’nın hediyesi lale soğanlarının Hollanda’ya ekilmesi ile başlayan laleler ve Hollanda’nın buluşması bugün dünyada ülkenin lalenin anavatanı haline getirdi.

Renklerin En Güzel Sergileyicisi

Renkleri en güzel sergileyen çiçek lale kumulu ve hafif toprakları sever, havadar ve aydınlık ortamlarda çok daha güzel yetiştirilir, hem çok sıcak hem de çok soğuk lale yapraklarının yırtılmasına neden olur. Çok hassas bir çiçek türü olan lale, sularken de aynı hassasiyeti ister, Cicekmod.com olarak tavsiyemiz laleleri suladığınız kabı değiştirmemelisiniz çünkü her zaman aynı gün ve aynı miktarda su vermeniz gerekir ve bunun ölçüsü de kullanılan kap ile belirlenir. Zambak ailesinden olan lale, soğanlı bir bitkidir, Ekim ile Kasım aylarında ekimi yapılır ve bahar ortasında çiçek açar.

Lale Yetiştirirken Nelere Dikkat Edilmeli

Genel olarak dış mekânların çiçeği olarak kabul edilse de balkonlarda da bakmak ve yetiştirmek mümkün, yılda bir kez açan ve sonra solan kutuda güller lale için toprak değiştirmeye gerek yok ancak bir sonra ki dönem için soğanı gerekli şartlar sağlanarak saklanabilir. Lale, güneş ışığını direk almak istemez, dolaylı güneşten hoşlanır bu nedenle direk güneş altında yetiştirmek ya da bakmak doğru bir uygulama değil. Zaten aşırı sıcak ya da aşırı soğuk lale çiçeklerine ve köklerine zarar verir, sularken kesinlikle çeşmeden doldurulan suyu vermemek lazım, dinlendirilmiş ve biraz daha ılık olan su ile sulanmalı ve toprağın tamamına su ulaştırılmalı. Her soğandan bir tane lale çıkar, bir çiçek market içinden lale soğanı alırken sağlıklı olduğundan emin olarak almalısınız.

Zarafetin Sembolü Lalenin Renkleri Ne Anlama Gelir

Lalelerin o huzur veren aşkın ifadesi olan renklerine ve renklerde ki anlama bakmaya ne dersiniz?

Kırmızı Lale; Aşk ve tutkunun anlamı olan kırmızı lale doğada çok az bulunan bir renktir, Doğum günü çiçeği olarak kabul edilen kırmızı lale, hediye edilen kişiye onun ne kadar özel biri olduğunu anlatır. Muhteşem görünüşü ile kırmızı lale özel günlerde verilebilecek en değerli çiçektir.

Sarı Lale; Doğada en çok bulunan renktir, sarının her tonunu bulmak mümkündür, tarih boyunca umutsuz aşkları temsil eden sarı laleler artık neşenin ve güneşin simgesi haline geldi. sevgiliye çiçek hediye edilmek istendiğinde mutlaka üzerine bir minik not yazın ki anlam açısından bir sıkıntı yaşamayın.

Mor Lale; Rengi ile her zaman dikkat çeken çeşittir, şirinliğin ve güvenini sembolüdür.

Beyaz Lale; lale dünyasının nazlı gelini beyaz lale saflığı ve merhameti temsil eder ve en güzel özür dileme çiçeğidir.