Lavanta Buketi Siparişi (İndirimli)
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Çiçek Mod ile özel tasarım çiçekler ve hediyeler aynı gün teslim

Lavanta

Görünümleri ve renkleri ile göreni kendine hayran bırakan lavanta çiçeği şıklığın, zarafetin ve inceliğin temsilcisidir. Verdiği huzur, sakinlik ve dinginlik sayesinde yüzyıllardır bir şifa kaynağı olarak kullanılan lavanta destansı adeta insanı alıp başka bir dünyaya götürür. Bu özelliği lavanta çiçeğinin kozmetik sektöründe kullanılmasının önünü açmıştır, kolonyadan parfüme yağlarından kremlerine, şampuanlarına kadar kozmetik alanında her üründe lavantayı bulabilirsiniz.

Artemis’in Kutsal Çiçeği Lavanta

Anavatanı Akdeniz hatta Hindistan olan lavanta bugün ülkemizde üretimi her geçen gün artan bir çiçek halini aldı, mor rengi ile tarlaları süsleyen hem görünüşü hem de kokusu ile adeta insanları hipnotize eder. Lavanta çiçeği geçmiş olsun mesajı vermek için hediye edildiği gibi lavanta tarlaları ile turizmde de bir akımın sembolü halini aldı. Lavanta tarlalarını ziyaret eden, elleri ile topladıkları lavantanın büyüsüne kapılan insanlar Akdeniz bölgesi dışında ülkenin birçok coğrafyasında yetiştiriliyor. Yunan mitolojisinde Artemis’in kutsal çiçeği olan lavanta o dönemlerde de kokusu ile ününe ün katmış, Meryem Ana’nın güvelerden kıyafetlerini korumak için lavanta kullandığı bilinir. Lavanta eski Mısır’da ise mumyalama işlemlerinde kullanılırmış.  

Her Dönemin Narin Çiçeği Lavanta

İnsanların duygularının dışa vurumu olan çiçek sepeti içinde ki lavanta hem renkleri hem de kokusu için hediye edilen bir çiçek türüdür. Her dönemin narin çiçeği lavanta en mutlu anların vaz geçilmez bir hediyesi ve naif düşüncelerin sembolüdür bu özelliği sayesinde yeni iş / terfi çiçeği alan dostlar için verilen en değerli hediyedir.  Birini mutlu etmek, ona huzur ve sakinlik sunmak, bulunduğu mekana küçük bir dokunuş ile ayrıcalık katmak ya da sıcak bir dost sohbeti özleyenlere eşlik eden lavanta kendisine has özelliklere sahip olan ender bitkilerden biridir. Evinizde, işyerinizde bir çiçek buketi istiyorsanız bu kesinlikle lavantalara ile dolu bir buket olmalı çünkü sakinlik ve dinginlik için yeryüzünün en özel bitkisi lavantadır.

Doğanın Özel Ve Kutsal Çiçeği

Romantizmin ve nostaljinin benzersiz beraberliğini simgeleştiren lavanta doğanın özel ve kutsal çiçeğidir, saflığı, bağlılığı ve sevgiyi temsil etmesi nedeni ile düğünlerde süsleme için kullanılır. Lavantanın yumuşak rengi olan mor lavanta kadınsıdır, zarafeti, arındırmayı ve lüksü anlatır, lavanta hediye edilirken zenginliğin ve bilgeliğin anlamını taşır aynı zamanda yüksek hedeflerin de anlatımıdır. Beyaz lavanta ise gerçekleşmesi istenen bir dileğin anlatımı ve koruma içgüdüsünün dışa vurumudur, özür dilerim anlamı ile hediye edilen en özel çiçektir. Görüntüsü, şifa veren kokusu, sakinleştirici özelliği ile doğanın insanlığa sunduğu en özel hediye lavanta birçok insana göre ilk görüşte aşkı da anlatıyor.

Şifa Kaynağı Lavanta Uykusuzluk İçinde İdeal Bitkidir

Şifa kaynağı lavantanın pek fazla bilinmeyen özelliği uykusuzluk sorununa çözüm sunmasıdır, uykusuzluk çekenlere odalarında lavanta bitkisi bulundurmaları önerilir çünkü lavanta uykuya dalmayı hızlandırdığı gibi rahat ve derin bir uykuya da destek olur. Dayanıklı ve her mekana uyumlu bir çiçek olan lavanta iyi bir bakım ister, Cicekmod.com olarak önerimiz ışıktan uzak kalmamalıdır, her gün aynı saatte sulanmalı, yılda bir kez gübreleme işlemi yapılmalı ve her yıl saksını değiştirmeli ki çok daha rahat büyüsün, evde yetiştirilmeye en uygun lavanta türü ince yapraklı olanlardır, lavanta evin her köşesini süsler, konduğu her alanı özel ve güzel hale getirir. Güneşi çok sever bunun için evde güneşi en fazla alan yere yerleştirmek gerekir, 50 ila 100 cm arasında uzarlar, 10 ile 30 derece arasında ki sıcaklık lavanta için ideal sıcaklıktır daha soğuk havayı sevmezler bu nedenle kış bakımları biraz daha zordur.