Sukulent Çiçeği Siparişi (İndirimli)
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Çiçek Mod ile özel tasarım çiçekler ve hediyeler aynı gün teslim

Sukulent

Naif görüntüsü ve güzelliğiyle kaktüs familyasından olan sukulent, teraryum alanında da kullanılmakta olan botanik bitkilerden biridir. Hediye edilmek için muazzam bir bitki olarak, küçük yapısı ile modernize bitkiler arasında yer almaktadır. Birçok çeşidi olan sukulent, sıcağa ve soğuğa oldukça dayanıklı aynı zamanda suya da çok ihtiyaç duymayan bitkilerden biri olarak, aksesuar amaçlı kullanılabilir.

Sukulent Nedir?

Kaktüs ailesine dahil olan sukulent, çiçeksi görünümlü bir bitti olarak şık görselliğiyle ilgi çekmektedir. Kokusu bulunmayan ancak görsel olarak muazzam bir atmosfer oluşturabilen bitki, sıcak iklim bitkisi olarak çiçek açabilen renkli bir kişiliğe sahiptir. Rengarenk yaprakları bulunan, geometrik şekillerle küçük saksılarda yaşayabilen dayanıklı bir kaktüs türü olarak, dikensi noktaları da bulunmaktadır. Özel günlerde armağan edilebilecek, güzel bir aksesuar bitti olarak, bakımı oldukça kolay türlerden biridir. Yeşilimsi ve mavimsi tonlarıyla, Aloe, Adromischus, Cotyledon, Gasteria ve Senecio gibi birçok türü bulunmaktadır. Saksı çiçekleri olarak güzel bir tercih olabileceği gibi çiçek açan cinslere özel cam fanus tasarımları da bulunmaktadır.

Sukulent Bakımı

Sukulent cinsi, kurak iklimlerin bitkisi olsa da ışığa çok ihtiyaç duymamaktadır. Tutarlı bir ışıkla çok fazla suya maruz bırakılmadan bakılması gereken bu cins bitkiler, çiçek buketi gibi olmamakla birlikte sadece saksıda bakılabilmektedir. Işığa doğrudan marız kalmadan, bitkinen gölge alanları da olmalı, su direk olarak değil, püskürterek verilerek bol suya maruz bırakılmamalıdır. Bitkinin çoğalması için makasla çiçeğin gövdesinden keserek, koparılan parçaları ayrı ayrı ekme işlemi yapabilirsiniz. 2 hafta süreyle büyümye başlayacak olan bitki, 24 saat su vermeden toprakta kalmalıdır. Daha sonraki aralıklarda sulama işlemi oldukça az olmalıdır.

  • Sululent haftada bir kere sulanmalı, nemli bir ortamda ise 10 günde bir sulanması gerekmektedir. Direkt suya maruz bırakmadan püskürtme yöntemiyle yapılmalıdır.
  • Kök çürümesinin engellenmesi için dranaj delikli olan saksılara dikilmeli, köklerinin hava almaması gerekmektedir. Bunun için porselen saksı veya cam saksı tercih edilmektedir.
  • Her gün kısmi ışık alması gerekmekte, olabildiğince doğrudan ışıkta tutulmaması gerekmektedir.
  • Aşırı nem ve sıcağa karşı korunmalıdır.

Mor Çiçekli Sukulent

Doğum günü çiçekleri olarak tercih edilebilecek güzel bir hediye olan mor çiçekli sukulent, çiçeklerini pembemsi ve mor olarak açarak muazzam bir görünüşe bürünebilmektedir. Bakımı oldukça kolay olan bu çiçek sepeti, güzel görünümünün yanı sıra enerjisiyle de yaşam alanında güzel bir atmosfer oluşturacaktır. Duru görüntüsünün üzerinde açmakta olan mor çiçekler, yaygın ya da sert yapraklı yapısında belirerek, yavaş yavaş olgunlaşmaktadır. Güzel bir bakımla göz alıcı bir güzelliğe sahip olacak mor çiçek açan sukulent, kaktüs türleri arasında en çok tercih edilen özel armağanlardan biridir. Unutulmaz bir hediye için ideal bir seçenek olabilecek çeşitleri bulunmaktadır.

Çiçek Açan Sukulent Türleri

Stapelia Ginantea, Huernia Transmutata, Andromischus cooperi, Crassula Capitella ve Sedum Rubroinctum cinsleri, yeşil, mor ve kahverengi türleri olarak çiçek açma özelliğine sahiptir. Sık ve geniş yaprakları olan bu türler, doğru bir bakım sonrasında güzel çiçeklerini sizlerle tanıştıracak, göz alıcı güzelliğini sunacaktır. Saksı çiçeği olarak, saksıda ya da teraryum alanında bakılarak, güzel bir görünüm kazanabilmektedir. Yaprakları ve çiçekleri arasında renk geçişleri, sarı, mor ve beyaz olarak muazzam bir güzelliği ortaya sermektedir. Ofis bitkisi ve ev bitkisi olarak tercih edilen cinslerden biri olan sukulent, yaşam alanı ve bakımı konusunda da sıkıntı yaşatmayan, aksesuar amaçlı de hediye edilebilecek güzel bir bitkidir.