Teraryum (Terrarium) Siparişi ve Fiyatları
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.
Çiçek Mod ile özel tasarım çiçekler ve hediyeler aynı gün teslim

Teraryum

Aşkın bahçesi olarak bilinmekte olan teraryum, Japon bahçelerinin minimalize edilmiş güzel bir esintisini taşımaktadır. 19. Yüzyılda, botanik tutukunu olan Nathaniel Bagshaw, cam fanus içerisine yerleştirdiği bitkilerle birlikte aşkın bahçesini inşa ederek, Saksı çiçekleri ve ahşap parçalarını bir araya getirerek, muazzam bir atmosfer yaratıyor. Sevgiliye bir armağan olarak sunulan teraryum, içerisinde aşkı doğayla harmanlıyor.

Sıralama
« » 1 

Teraryum Nedir?

Açık ve kapalı sistemle yapılmakta olan teraryum, seçilen çiçeklerle küçük bir Japon bahçesi görünümüne sahiptir. Kaktüs ya da sukulent teraryum seçilerek, küçük bir alanda ekosistem oluşturularak, özel bir anın yaşam bulması sağlanmaktadır. Aşkın ve sevginin bahçesi olan bu alanda, uzun ömürlü ve sağlıklı yaşabilen çiçekler, bitkiler ve yosunlar da bu atmosferin bütünlüğünü sağlayacaktır. Hoş ve muzazam bir ambiansla, evin dekoratif parçalarından biri olacak teraryum, sevilen çiçekler ve bitkilerle bir araya getirilerek, doğanın bir simülasyonu olacaktır. Doğal olmayan maddelerin de bulunduğu teraryum, kaktüs ve benzeri bitkiler gibi hafif nem seven ya da suya hiç ihtiyaç duymayan bitkilerle döşenmektedir.

Teraryum Yapımı

Minyatür bir doğal alan olan teraryum, orkide gibi sevilen çiçeklerle oluşturularak evin dekoratif bir parçası olabilmektedir. Aşk bahçesi olarak, botanik alanda oldukça ilgi gören minyatür bahçe, cam bir kap, fanus ya da ampül gibi materyallerle yapılabilmektedir. Çakıl taşları, güzel bitkiler ve toprakla da bütünleştirilerek, bir şahesere dönüştürülebilir. çiçek market üzerinden sevgilinize, annenize ve arkadaşlarınıza armağan edebileceğiniz bu güzel parça, kendi ekolojik sistemi üzerinden yaşamını sürdürerek doğayı taklit edecektir. Süslenebilecek doğal ahşap parçalar, özel taşlar ve torf toprak malzemeleriyle, cam fanusun içine özenle yerleştirilerek bakımı oldukça kolay akvaryum bikileri olacaktır. Akvaryumda yaşamını sürdüren bu bahçenin küçük bir parçası da sizin ve sevgilinizin bir minyatürü olabilir.

Teraryum Bakımı

Gün ışığını sevmeyen teraryum, bakımı kolay bitkilerden yapılmaktadır. Sevginizi ve ilginizi göstereceğiniz her bitti zamanla iyileşir aynı zamanda solmadan uzun süre yaşamına devam edebilir. Teraryum sizden çok ilgi beklemeden, kolayca bakabileceğiniz muhteşem bir bahçedir. Bahçenizdeki çiçekleri seçerken, açık ve kapalı teraryuma göre bakım tekniklerinin de değişeceğini unutmamak gerekir.

Gün Işığı; Homojen ve direkt ışığı sevmemektedir. Gölgelik alanlardan hoşlanır.

Toprak bakımı; iki yılda bir değişmesi yeterli olan toprak bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Sıcaklık ve ısı; Kapalı teraryumlar çok ısıya maruz kalmamalı, gün ışığına direkt maruz kalmamalıdır.

Sulama; sukulent ve kaktüs özelliklerine göre değişmektedir. Kış aylarında iki haftada bir ve yazın ise 10 gün arayla çok az bir sulama yapılmalıdır.

Terraryum temizlik ; İçerisindeki çürüyen yaprakları ve kuruyan çiçekleri temizleyebilirsiniz. Kimyasal ve benzeri maddelerle temizleme yapılmamalıdır.

Teraryum Fanus Değişimi; Temizlik ve sulama işlemleri yapılırken teraryumdaki gelişmeyi gözlemleyebilirsiniz. Daha büyük bir alana geçirmek için çok dikkatli olmalı, botanik alanla ilgi bilgiler edinmelisiniz. Yer değişimlerinde etkilerini kaybedebilmektedirler.

Terraryum Anneler Günü

Annenize bu özel günde bir çiçek sepeti hediye etmek istiyorsanız, teraryum tam ona göre olabilir. Özel bitkilerle küçük bir minyatür bahçe olarak, göz alıcı güzelliği ve ambiansıyla evin enerjisini değiştirecektir. Küçük bir fanusun içerisinde yaşamın devam ettiğini görmek oldukça etkili, aşk bahçesi olarak da göz alıcı bir atmosferi ortaya koyacaktır. Sevginin gücünü ve bağını yansıtan bitkilerle donatabileceğiniz fanus bitkileri, göz alıcı güzellikleriyle anılarınızı, sevginizi ve çocukluğunuzu bir araya getirebilir. Annenize güzel bir armağan için bitkilerinizi seçerek, güzel çiçeklerden botanik minyatür bir bahçeyi annenize armağan edebilirsiniz.